Меню
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Уҡыусыларымдың уңыштары

Уҡыусыларҙың башҡорт теле һәм әҙәбиәте буйынса олимпиада һөҙөмтәләре    (2010-2015)

Уҡыу йылы

Уҡыусының исем-фамилияһы

Фото

класс

Кимәл

Урын 

2010-11

Исрафилова Аймара

 

     

10

 муниципаль

2

2011-12

Исрафилова Аймара

 

11

муниципаль

2

2011-12

Рәхмәтуллина Регина

11

Республика,

“Беҙҙең Аҡмулла” интернет-олимпиадаһы (БДПИ)

3

2014-15

Ғәбитова Гөлнара

 

10

муниципаль

2

2015-16

Ғәбитова Гөлнара

11

Республика,

интернет-олимпиада (БДУ)

1

 

"Урал батыр" эпосын яттан һөйләүселәрҙең йәш сәсәндәр бәйгеһе һөҙөмтәләре

Уҡыу йылы     

 

Уҡыусыларҙың

исеме

Фото

Класс

Кимәл

Урын

2010-11

Әминева Зарема

 

6

 мәктәп

 1 урын

2012-13

Әминева Зарема

8

муниципаль

1 урын

2013-14

Әминева Зарема

 

9

муниципаль

Гран-при

2013-14

Әминева Зарема

9

республика

1 урын

2014-15

Әминева Зарема

 

10

муниципаль

Гран-при

2014-15

Әминева Зарема

 

10

зона-ара

Гран-при

2014-15

Әминева Зарема

10

республика

Гран-при

2014-15

 

Әминева Зарема

 

 

11

 

республика (ЮНЭСКО)

1 урын

 

                                  

                          Фольклор конкурстары һөҙөмтәләре    

Уҡыу йылы

Конкурстың исеме

Сценарийҙың исеме

кимәл

һөҙөмтә

Төп герой

Фото

2003-04

"Халыҡ ынйылары"

"Никрут йолаһы"

(әрмегә оҙатыу йолаһы)

муниципаль

 

“Онотолған йолаларҙы төргөҙгән өсөн”

номинацияһы

Зөлҡәрнәев Рифат, Хәҙисов Илгизәр

        

2006-07

"Халыҡ ынйылары"

Башҡорттарҙың Рәсәйгә ҡушылыуына 450 йыл тулыуға арналған  инсценировка

муниципаль

3 урын

Әминев Нур, Нәҙершин Рәүил

2006-07

"Халыҡ ынйылары"

"Өләсәй һабаҡтары" (мунса менән бәйле йолалар)

муниципаль

2 урын

Рамазанова Розалия,

Бәҙретдинова Юлиә

2007-08

"Урал батыр” эпосы буйынса инсценировка

"Йәншишмәләребеҙҙе һаҡлайыҡ!" (визитка)

муниципаль

1 урын

Ғәбитов Илнур

 

2008-09

"Урал батыр” эпосы буйынса инсценировка

“Йәнбирҙе илендә”

муниципаль

2 урын

 Рәхмәтуллин Юлай

 

2010-11

"Башҡортостан ынйылары"

 "Ғайса ахунда ҡунаҡта"

муниципаль

2 урын

Әминев Нур (10 класс) -Гран-при (төп ролде башҡарыусы)

2010-11

"Башҡортостан ынйылары"

  "Ғайса ахунда ҡунаҡта"

республика (зона-ара)

 -

Әминев Нур

 

2011-12

"Урал батыр” эпосы буйынса инсценировка

 “Урал батырҙың дейеү менән көрәше

муниципаль

2 место

Әминев Нур

2011-12

"Башҡортостан ынйылары"

 "4-cе кантонда төҙөлгән 18-се полктың яуға әҙерләнеүе"

муниципаль

1 урын

Ғабдуллин Марсель - 7 класс, Гран-при (төп ролде башҡарыусы)

 

2011-12

"Башҡортостан ынйылары"

"4-cе кантонда төҙөлгән 18-се полктың яуға әҙерләнеүе"

республика (зона-ара)

1 урын

Ғабдуллин Марсель - 7 класс, Гран-при (төп ролде башҡарыусы)

    

Уҡыусыларҙың  ғилми-тикшеренеү эштәре һөҙөмтәләре

Уҡыу йылы

Тема

Уҡыусының исеме

Класс

  Кимәл

Конкурс

Урын

2004-05

“Зәйнулла ишан шәжәрәһе”

Әминева Люция

9

муниципаль

Тыуған яҡты өйрәнеүселәр слеты

3 урын

2006-07

"Мулдаҡай йәшмәһе"

Әминева Асия

9

муниципаль

Тыуған яҡ тураһында тикшеренеү эштәре  конкурсы

3 урын

2006-07

"Аҡмулла беҙҙең төбәктә"

Исрафилова Аймара

:6

муниципаль

Тыуған яҡты өйрәнеүселәр слеты

1 урын

2007-08

"Беҙҙең төбәктә "алтын биҙгәге"

Исрафилова Аймара

7

муниципаль

Йәш экскурсоводтар конкурсы

2 урын

2007-08

"Мулдаҡай ауылы тарихы"

Ураҙова Наиля

7

муниципаль

Йәш экскурсоводтар конкурсы

2 урын

2008-09

"Мулдаҡай мәктәбе тарихы. 1919-1941 йылдар."

Рәхимов Дамир

8

муниципаль

Тыуған яҡ тураһында тикшеренеү эштәре  конкурсы

6 урын

2010-11

"Зәйнулла ишан һәм Мулдаҡай ауылында уның нәҫеле"

Рәхимов Дамир

8

муниципаль

"Башкортостан ынйылары" конкурс-фестивале

2 урын

2011-12

"1812 йылғы Ватан һуғышында   18-се полктың яуға әҙерләнеүе"

Ғабдуллин Марсель

7

муниципаль

"Башкортостан ынйылары" конкурс-фестивале

1 урын

2011-12

"Аҡмулланың беҙгә аманаты"

Рәхмәтуллина Регина

11

республика

интернет-олимпиада+тикшеренеү эше

3 урын

2014-15

"Мулдаҡай мәктәбе тарихы. 1919-2015 йылдар”

Ураҙаева Алия, Ваһапова Элиза

11

муниципаль

Учалы ҡалаһы мәғариф бүлеге музейы өсөн

 

-

 

       Результаты олимпиады по русскому языку

Учебный год ФИО учащегося Фото                           класс уровень место
2013-14

Мурзагулова Гузалия

 

 

 

   11 муниципальный 3
2014-15

Муратаева Нурзиля

 

 

 

9 муниципальный 2
2015-16 Яшелбаева Амелия 6 "Кубок Гагарина", муниципальный 3

 

 

Сайтҡа кереү
Эҙләү
Календарь
«  Октябрь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архив записей
Ссылкалар
  • МБОУ СОШ д.Мулдакаево
  • Сайт деревни Мулдакаево
  • ОО Учалинского района
  • Министерство образования РБ
  • Министерство образования РФ

  • Copyright MyCorp © 2017
    uCoz